PCS127-330M-RC
Mfr.Part #
PCS127-330M-RC
Description
33UH 20% SMD SHIELDED PWR CHIP
Stock
10
In Stock :
10
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Type :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Frequency - Self Resonant :
Current Rating (Amps) :
3 A
DC Resistance (DCR) :
65mOhm Max
Tolerance :
±20%
Inductance :
33 µH
Datasheets
PCS127-330M-RC
Allied Components International PCS127-330M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD