PCS125-681M-RC
Mfr.Part #
PCS125-681M-RC
Description
680uH 20% Power Chip Shielded
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Current Rating (Amps) :
480 mA
Inductance :
680 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Datasheets
PCS125-681M-RC
Allied Components International PCS125-681M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD