PCS105-681T-A-RC
Mfr.Part #
PCS105-681T-A-RC
Description
680H 30% POWER CHIP SHIELDED
Stock
186
In Stock :
186
Current - Saturation (Isat) :
520mA
Series :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±30%
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm Max
Size / Dimension :
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Inductance :
680 µH
Datasheets
PCS105-681T-A-RC
Allied Components International PCS105-681T-A-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD