PCS105-330M-RC
Mfr.Part #
PCS105-330M-RC
Description
33UH 20% PWR CHIP SHIELDED IND.
Stock
15
In Stock :
15
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Size / Dimension :
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
84mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
PCS105-330M-RC
Allied Components International PCS105-330M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD