PCMC042T-R22MN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PCMC042T-R22MN
Manufacturer
Susumu
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 9A 8 MOHM SMD
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
220nH
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Current - Saturation :
17A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Series :
PCMC
Package / Case :
Nonstandard
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
8mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Current Rating :
9A
Datasheets
PCMC042T-R22MN
Susumu PCMC042T-R22MN
PCMC042T-R22MN datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD