PCIT20-3R3M-RC
Mfr.Part #
PCIT20-3R3M-RC
Description
3.3uH +/-20% Power Chip Inductor
Stock
30
In Stock :
30
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Inductance :
3.3 µH
Height - Seated (Max) :
0.115" (2.92mm)
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Type :
Tolerance :
±20%
Features :
Datasheets
PCIT20-3R3M-RC
Allied Components International PCIT20-3R3M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD