PBA75F-36-JN
Mfr.Part #
PBA75F-36-JN
Description
AC/DC CONVERTER 36V
Height :
32mm
Output Power :
75.6W
Applications :
ITE (Commercial)
Weight :
350.000009g
Size / Dimension :
5.31Lx1.26W x 3.23 H 134.9mmx32.0mmx82.0mm
Voltage - Input :
85V~264VAC
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Minimum Load Required :
No
Current - Output 1 :
2.1A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
86%
Published :
Lead Free :
Lead Free
Series :
PBA (75W)
Voltage - Output 1 :
36V
Voltage - Isolation :
3kV