PBA75F-12-JN1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PBA75F-12-JN1
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 12V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Number of Outputs :
1
Current - Output 1 :
6.3A
Size / Dimension :
5.31Lx1.26W x 3.23 H 134.9mmx32.0mmx82.0mm
Published :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85V~264VAC
Voltage - Output 1 :
12V
Output Power :
75.6W
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Chassis Mount
Lead Free :
Lead Free
Height :
32mm
Series :
PBA (75W)
Voltage - Isolation :
3kV
Efficiency :
83%