PAT0805E6651BST1
Mfr.Part #
PAT0805E6651BST1
Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/5W 0805
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
100V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Resistance :
6.65kOhm
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Max Power Dissipation :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Datasheets
PAT0805E6651BST1
Vishay PAT0805E6651BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 6.65kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C