PAT0510S-C-10DB-T10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PAT0510S-C-10DB-T10
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RF ATTENUATOR 10DB 50OHM 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Attenuators
Power Rating :
32mW
Input Power-Max (CW) :
15.05dBm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance :
50Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Free :
Lead Free
VSWR-Max :
1.3
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Pins :
4
Construction :
COMPONENT
Operating Temperature (Max) :
125°C
Max Power Dissipation :
32mW
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Frequency Range :
0Hz~10GHz
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RF/Microwave Device Type :
FIXED ATTENUATOR
Attenuation Value :
10dB
Operating Frequency-Max :
10000MHz
Susumu PAT0510S-C-10DB-T10
FIXED ATTENUATOR 0Hz~10GHz 10dB 0402 (1005 Metric) Tape & Reel (TR) 50Ohm COMPONENT 10000MHz 15.05dBm 1.3 32mW
PAT0510S-C-10DB-T10 Overview
Having a type of FIXED ATTENUATOR, RF Attenuator can be used for a wide variety of applications.Packaging is solid woptical attenuatorh a Tape & Reel (TR) enclosure.Shipped in 0402 (1005 Metric), the RF Attenuator is easy to ship overseas.For details about the functions of 4 pins, please refer to the RF Attenuator.
PAT0510S-C-10DB-T10 Features
Type of FIXED ATTENUATOR
4 pins