PAT0805E2710BST1
Mfr.Part #
PAT0805E2710BST1
Description
RES SMD 271 OHM 0.1% 1/5W 0805
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
100V
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Max Power Dissipation :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
271Ohm
Datasheets
PAT0805E2710BST1
Vishay PAT0805E2710BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 271Ohm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C