PAT0805E1130BST1
Mfr.Part #
PAT0805E1130BST1
Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/5W 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
100V
Resistance :
113Ohm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Max Power Dissipation :
200mW
Datasheets
PAT0805E1130BST1
Vishay PAT0805E1130BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 113Ohm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C