PAT0603E4481BST1
Mfr.Part #
PAT0603E4481BST1
Description
RES SMD 4.48KOHM 0.1% 0.15W 0603
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Max Power Dissipation :
150mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Resistance :
4.48kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.15W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Working Voltage :
75V
Datasheets
PAT0603E4481BST1
Vishay PAT0603E4481BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C