PAT0603E3241BST1
Mfr.Part #
PAT0603E3241BST1
Description
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 0.15W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Resistance :
3.24kOhm
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
150mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.15W
Datasheets
PAT0603E3241BST1
Vishay PAT0603E3241BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C