PAT0603E3161BST1
Mfr.Part #
PAT0603E3161BST1
Description
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 0.15W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.16kOhm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Max Power Dissipation :
150mW
Power (Watts) :
0.15W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Datasheets
PAT0603E3161BST1
Vishay PAT0603E3161BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 3.16kOhm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C