PAT0603E3052BST1
Mfr.Part #
PAT0603E3052BST1
Description
RES SMD 30.5KOHM 0.1% 0.15W 0603
Resistance :
30.5kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
Max Power Dissipation :
150mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.15W
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
PAT0603E3052BST1
Vishay PAT0603E3052BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 30.5kOhm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C