PAT0603E3010BST1
Mfr.Part #
PAT0603E3010BST1
Description
RES SMD 301 OHM 0.1% 0.15W 0603
Power (Watts) :
0.15W
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Resistance :
301Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Max Power Dissipation :
150mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Datasheets
PAT0603E3010BST1
Vishay PAT0603E3010BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 301Ohm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C