PAQ50S48-3R3
Mfr.Part #
PAQ50S48-3R3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 40W
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Output 1 :
3.3V
Applications :
ITE (Commercial)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Outputs :
1
Packaging :
Bulk
Series :
PAQ50
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Isolation :
1.5kV
Feature :
Remote On/Off, OCP, OVP
Voltage - Input (Max) :
76V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.33 H 57.9mmx36.8mmx8.3mm
Published :
Voltage - Input (Min) :
36V
Current - Output (Max) :
12A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
40W
Package / Case :
8-DIP Module, 1/4 Brick
Type :
Isolated Module
Efficiency :
88%