PAQ50S48-2R5/PV
Mfr.Part #
PAQ50S48-2R5/PV
Description
DC DC CONVERTER 2.5V 30W
Efficiency :
85%
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Output 1 :
2.5V
Series :
PAQ50
Voltage - Input (Max) :
76V
Current - Output (Max) :
12A
Power (Watts) :
30W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Isolated Module
Voltage - Isolation :
1.5kV
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.33 H 57.9mmx36.8mmx8.3mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C