PAQ100S48-3R3/B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PAQ100S48-3R3/B
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Package / Case :
8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency :
89%
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
25A
Packaging :
Bulk
Voltage - Input (Min) :
36V
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Input (Max) :
76V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Feature :
Remote On/Off, OCP, OVP
Power (Watts) :
83W