PAQ100S48-1R8/P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PAQ100S48-1R8/P
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
DC DC CONVERTER 1.8V 45W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Max Input Voltage :
76 V
Voltage - Output 1 :
1.8 V
Width :
57.912 mm
Number of Pins :
8
Output Current :
25 A
Max Operating Temperature :
85 °C
Efficiency :
84 %
RoHS :
Compliant
Mount :
Through Hole
Max Output Current :
25 A
Min Input Voltage :
36 V
Number of Outputs :
1
Min Operating Temperature :
-40 °C
Isolation Voltage :
1.5 kV
Features :
OCP, OVP
Height :
8.382 mm
Current - Output 1 :
25 A
Length :
36.83 mm
Max Power Dissipation :
45 W
Output Power :
45 W
Output Voltage :
1.8 V