PAG.M0.9TL.AC65N
Mfr.Part #
PAG.M0.9TL.AC65N
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-50°C~170°C
Shell Size - Insert :
M09
Solder Cup
Pbfree Code :
yes
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
850V
Contact Gender :
Male
Shielding :
Unshielded
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Current Rating :
3A
Number of Positions :
9
Color :
Black
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Datasheets
PAG.M0.9TL.AC65N
Plug, Male Pins Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.9TL.AC65N Overview
PAG.M0.9TL.AC65N Features
1P series
PAG.M0.9TL.AC65N Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.9TL.AC65N Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER