PAG.M0.9TL.AC39N
Mfr.Part #
PAG.M0.9TL.AC39N
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-50°C~170°C
Solder Cup
Contact Gender :
Male
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Voltage - Rated :
850V
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Backshell
Pbfree Code :
yes
Current Rating :
3A
IP50
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Shell Size - Insert :
M09
Color :
Black
Number of Positions :
9
Datasheets
PAG.M0.9TL.AC39N
Plug, Male Pins Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.9TL.AC39N Overview
PAG.M0.9TL.AC39N Features
1P series
PAG.M0.9TL.AC39N Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.9TL.AC39N Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER