PAG.M0.6GL.CC39V
Mfr.Part #
PAG.M0.6GL.CC39V
Description
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Mount :
Free Hanging
Shell Size - Insert :
M06
Pbfree Code :
yes
Number of Positions :
6
Current Rating :
6A
Termination :
Crimp
Color :
Gray, Green
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Datasheets
PAG.M0.6GL.CC39V
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 6 Positions Crimp Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.6GL.CC39V Overview
PAG.M0.6GL.CC39V Features
1P series
PAG.M0.6GL.CC39V Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.6GL.CC39V Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER