PAG.M0.5GL.AC39AZ
Mfr.Part #
PAG.M0.5GL.AC39AZ
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
5
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Color :
Blue, Gray
Shell Size - Insert :
M05
Current Rating :
7A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Shell Material :
Polysulfone (PSU)
Backshell Material, Plating :
Polysulfone (PSU)
Datasheets
PAG.M0.5GL.AC39AZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.5GL.AC39AZ Overview
PAG.M0.5GL.AC39AZ Features
1P series
PAG.M0.5GL.AC39AZ Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.5GL.AC39AZ Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER