PAG.M0.4TL.AC52J
Mfr.Part #
PAG.M0.4TL.AC52J
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-50°C~170°C
Shell Size - Insert :
M04
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Current Rating :
8A
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Number of Positions :
4
Color :
Black, Yellow
Datasheets
PAG.M0.4TL.AC52J
Plug, Male Pins Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.4TL.AC52J Overview
PAG.M0.4TL.AC52J Features
1P series
PAG.M0.4TL.AC52J Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.4TL.AC52J Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER