PAG.M0.4SL.AC39GZ
Mfr.Part #
PAG.M0.4SL.AC39GZ
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Color :
Gray
Current Rating (Amps) :
8A
Number of Positions :
4
Operating Temperature :
-50°C~170°C
Shell Size - Insert :
M04
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Datasheets
PAG.M0.4SL.AC39GZ
Plug, Male Pins Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.4SL.AC39GZ Overview
PAG.M0.4SL.AC39GZ Features
1P series
PAG.M0.4SL.AC39GZ Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.4SL.AC39GZ Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER