PAG.M0.4NL.AC39V
Mfr.Part #
PAG.M0.4NL.AC39V
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Termination :
Solder Cup
Shell Size - Insert :
M04
Current Rating :
8A
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Number of Positions :
4
Mount :
Free Hanging
Color :
Black, Green
Datasheets
PAG.M0.4NL.AC39V
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.4NL.AC39V Overview
PAG.M0.4NL.AC39V Features
1P series
PAG.M0.4NL.AC39V Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.4NL.AC39V Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER