PAG.M0.4GL.CT39G
Mfr.Part #
PAG.M0.4GL.CT39G
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Shell Size - Insert :
M04
Termination :
Crimp
Current Rating :
8A
Color :
Gray
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Number of Positions :
4
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Mount :
Free Hanging
Datasheets
PAG.M0.4GL.CT39G
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Crimp Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.4GL.CT39G Overview
PAG.M0.4GL.CT39G Features
1P series
PAG.M0.4GL.CT39G Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.4GL.CT39G Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER