PAG.M0.4GL.CC39NZ
Mfr.Part #
PAG.M0.4GL.CC39NZ
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
IP50 - Dust Protected
Current Rating :
8A
Number of Positions :
4
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Mount :
Free Hanging
Contact Finish - Mating :
Gold
Ratings :
IP50
Color :
Black, Gray
Termination :
Crimp
Shell Size - Insert :
M04
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Datasheets
PAG.M0.4GL.CC39NZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Crimp Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PAG.M0.4GL.CC39NZ Overview
PAG.M0.4GL.CC39NZ Features
1P series
PAG.M0.4GL.CC39NZ Applications
There are a lot of LEMO
PAG.M0.4GL.CC39NZ Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER