PAA.M0.9NL.AC39A
Mfr.Part #
PAA.M0.9NL.AC39A
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Number of Positions :
9
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Shell Size - Insert :
M09
Color :
Black, Blue
Current Rating :
3A
Datasheets
PAA.M0.9NL.AC39A
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull, Detent Lock
PAA.M0.9NL.AC39A Overview
PAA.M0.9NL.AC39A Features
1P series
PAA.M0.9NL.AC39A Applications
There are a lot of LEMO
PAA.M0.9NL.AC39A Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER