PAA.M0.7GL.AC52JZ
Mfr.Part #
PAA.M0.7GL.AC52JZ
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Current Rating :
5A
Shell Size - Insert :
M07
Color :
Gray, Yellow
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Number of Positions :
7
Datasheets
PAA.M0.7GL.AC52JZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull, Detent Lock
PAA.M0.7GL.AC52JZ Overview
PAA.M0.7GL.AC52JZ Features
1P series
PAA.M0.7GL.AC52JZ Applications
There are a lot of LEMO
PAA.M0.7GL.AC52JZ Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER