PAA.M0.4TL.AC52NZ
Mfr.Part #
PAA.M0.4TL.AC52NZ
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-50°C~170°C
Shell Size - Insert :
M04
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
4
Polyetheretherketone (PEEK)
Current Rating (Amps) :
8A
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Color :
Black
Datasheets
PAA.M0.4TL.AC52NZ
Plug, Male Pins Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull, Detent Lock
PAA.M0.4TL.AC52NZ Overview
PAA.M0.4TL.AC52NZ Features
1P series
PAA.M0.4TL.AC52NZ Applications
There are a lot of LEMO
PAA.M0.4TL.AC52NZ Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER