PAA.M0.4NL.AC52N
Mfr.Part #
PAA.M0.4NL.AC52N
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Shell Size - Insert :
M04
Number of Positions :
4
NOT SPECIFIED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Current Rating :
8A
Color :
Black
Datasheets
PAA.M0.4NL.AC52N
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull, Detent Lock
PAA.M0.4NL.AC52N Overview
PAA.M0.4NL.AC52N Features
1P series
PAA.M0.4NL.AC52N Applications
There are a lot of LEMO
PAA.M0.4NL.AC52N Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER