P4KE550A-G
Mfr.Part #
P4KE550A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 470.3VWM 759VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
JESD-609 Code :
e3
Power - Peak Pulse :
400W
Number of Unidirectional Channels :
Clamping Voltage :
759V
Reverse Standoff Voltage :
470.3V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Polarity :
Unidirectional
Peak Pulse Power :
400W
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
522.5V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
12 Weeks
Breakdown Voltage :
550V
Unidirectional Channels :
1
Peak Pulse Current :
530mA