P4KE380CA-G
Mfr.Part #
P4KE380CA-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 324.9VWM 524.4VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Pulse Power :
400W
Power - Peak Pulse :
400W
Termination :
Axial
Published :
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Channels :
1
ECCN Code :
EAR99
Polarity :
Bidirectional
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reverse Standoff Voltage :
324.9V
Peak Pulse Current :
760mA
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
361V
Clamping Voltage :
524.4V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Breakdown Voltage :
380V