P3500FNLYP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P3500FNLYP
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
TO-262M-2
Datasheet
Download
Description
THYRISTOR 320V 3KA TO262M-2
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Current - Hold (Ih) :
50mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
Automotive, AEC-Q101, SIDACtor®
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakover :
400V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Off State :
320V
Capacitance :
450pF Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - On State :
4V