P1K0.232.6W.A.010
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P1K0.232.6W.A.010
Manufacturer
Innovative Sensor Technology
Description
1000 OHM, 2.3 X 2.0 MM, -200 C T
Manufacturer :
Innovative Sensor Technology
Product Category :
Temperature Sensors - RTD (Resistance Temperature Detector)
Lead Length :
10 mm
Min Operating Temperature :
-200 °C
RoHS :
Compliant
Resistance :
1 kΩ
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
P1K0.232.6W.A.010
P1K0.232.6W.A.010 Overview
To make these current sensors work, their operating temperature must not fall below -200 °C.