P160R-821FS
Mfr.Part #
P160R-821FS
Description
FIXED IND 820NH 1.567A 50MOHM SM
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
Tolerance :
±1%
Current - Saturation :
1.706A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
Chip
Max DC Current :
1.567A
Depth :
3.18mm
Current Rating :
1.567A
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Height :
2.54mm
Inductance :
820nH
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Datasheets
P160R-821FS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD