P160R-682FS
Mfr.Part #
P160R-682FS
Description
FIXED IND 6.8UH 662MA 280MOHM SM
Current - Saturation :
592mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Height :
2.54mm
Current Rating :
662mA
Max DC Current :
662mA
Test Frequency :
100kHz
Construction :
Chip
Depth :
3.18mm
Inductance :
6.8μH
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
Datasheets
P160R-682FS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD