P160R-392KS
Mfr.Part #
P160R-392KS
Description
FIXED IND 3.9UH 850MA 170MOHM SM
Height :
2.54mm
Case/Size Code :
Current - Saturation :
784mA
Depth :
3.18mm
Current Rating :
850mA
Tolerance :
±10%
Inductance :
3.9μH
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
Max DC Current :
850mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Datasheets
P160R-392KS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD