P160R-332FS
Mfr.Part #
P160R-332FS
Description
FIXED IND 3.3UH 876MA 160MOHM SM
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
876mA
Current - Saturation :
829mA
Height :
2.54mm
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
876mA
Tolerance :
±1%
Inductance :
3.3μH
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Depth :
3.18mm
Datasheets
P160R-332FS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD