P160R-154GS
Mfr.Part #
P160R-154GS
Description
FIXED IND 150UH 134MA 6.8OHM SMD
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.18mm
Construction :
Chip
Current Rating :
134mA
Tolerance :
±2%
Test Frequency :
100kHz
Current - Saturation :
124mA
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Max DC Current :
134mA
DC Resistance (DCR) :
6.8Ohm Max
Height :
2.54mm
Inductance :
150μH
Datasheets
P160R-154GS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD