P160R-152KS
Mfr.Part #
P160R-152KS
Description
FIXED IND 1.5UH 1.195A 86MOHM SM
Tolerance :
±10%
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
1.5μH
Current - Saturation :
1.261A
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Current Rating :
1.195A
Height :
2.54mm
Max DC Current :
1.195A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
86mOhm Max
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
Depth :
3.18mm
Datasheets
P160R-152KS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD