P160R-122HS
Mfr.Part #
P160R-122HS
Description
FIXED IND 1.2UH 1.254A 78MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
78mOhm Max
Max DC Current :
1.254A
Construction :
Chip
Height :
2.54mm
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
Current - Saturation :
1.381A
Depth :
3.18mm
Current Rating :
1.254A
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±3%
Inductance :
1.2μH
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Datasheets
P160R-122HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD