P160-821HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P160-821HS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820NH 1.567A 50MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Case/Size Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Current - Saturation :
1.706A
Inductance :
820nH
Radiation Hardening :
No
Depth :
3.18mm
Published :
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
15 Weeks
HTS Code :
Shielding :
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±3%
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
1.567A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Max DC Current :
1.567A
Height :
2.54mm
Test Frequency :
100kHz
Series :
P160
Datasheets
P160-821HS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD