P160-153GS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P160-153GS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 419MA 700MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Number of Functions :
1
Current Rating :
419mA
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.94mmx3.18mm
JESD-609 Code :
e0
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
419mA
Radiation Hardening :
No
Depth :
3.18mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Current - Saturation :
397mA
Pbfree Code :
No
Case/Size Code :
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
HTS Code :
Inductance :
15μH
Height :
2.54mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Material - Core :
Ferrite
Construction :
Chip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Unshielded
Series :
P160
Datasheets
P160-153GS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD