P08-080SL-A-G
Mfr.Part #
P08-080SL-A-G
Description
CONN SOCKET 80POS SMD GOLD
Connector Type :
Socket, Outer Shroud Contacts
Published :
Height Above Board :
0.087 2.20mm
Number of Positions :
80
Feature :
Board Guide
Stack Height (Mating) :
3mm 4mm 5mm
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tube
Pitch :
0.031 0.80mm
Datasheets
P08-080SL-A-G
Socket, Outer Shroud Contacts Tube 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 80 Positions P08 Gold