P08-024SLC-A-G
Mfr.Part #
P08-024SLC-A-G
Description
CONN SOCKET 24POS SMD GOLD
Lead Free :
Lead Free
Stack Height (Mating) :
3mm 4mm 5mm
Gender :
FEMALE
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
Number of Positions :
24
Pitch :
0.031 0.80mm
Height Above Board :
0.087 2.20mm
Packaging :
Tube
Datasheets
P08-024SLC-A-G
3M P08-024SLC-A-G
Socket, Outer Shroud Contacts Tube 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 24 Positions P08 Gold