P0762.223NLT
Mfr.Part #
P0762.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 1.3A 230 MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Current - Saturation :
1.6A
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Height :
2.9972mm
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Tolerance :
±20%
Current Rating :
1.3A
Series :
P0762NL
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.3 A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Product Status :
Active
JESD-609 Code :
e3
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
POWER INDUCTOR
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR
Inductance :
22μH
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
9.4mm
Special Feature :
INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT
Max DC Current :
1.6A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
P0762.223NLT
Pulse Electronics P0762.223NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD